بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام علیکم ؛

تجزیه خاور میانه بخش چهارم 


همانگونه که گفته شد داعش زیر نظر مستقیم بندرسلطان و حمایت مالی شاه عربستان تشکیل شد ، اما تعداد زیادی از تروریست ها به شدت نسبت به القاعده متعصب بودند و به هیچ وجه راضی نمی شدند زیر نظر فرماندهی بجنگند که از القاعده نیست .

جلسه ای که بین سران تروریست های القاعده با داعش برگذار شد و درآن تصمیم گرفته شد که القاعده در ظاهر تحت نظر داعش نباشد ولی فرماندهان القاعده مطیع بغدادی (بندر سلطان ) باشند و هیچ حرکتی بدون هماهنگی بغدادی انجام ندهند .

بندر سلطان اعتقاد داشت که گروه القاعده باید نام خود را تغییر دهد چرا که القاعده در همه دنیا به تروریست مشهور است و نام القاعده باعث می شود که کشورهای غربی در تامین سلاح و ادوات مورد نیاز القاعده دچار مشکلات بزرگی بشوند و بر همین اساس نام القاعده را به النصره تغییر دادند .

برای عدم تداخل وظایف داعش و النصره به هر کدام ماموریتی متفاوت ابلاغ کردند ، النصره وظیفه داشت که در همه قسمت های سوریه پراکنده بشوند و مردم را بر علیه بشار اسد بشورانند و اقدام به عضو گیری کنند .

النصره ماموریت خود را به خاطر وجود سنی های متعصب ارتش سوریه و مساعدت آنان به بهترین شکل ممکن ماموریت خود را به پایان رساند النصره موفق شده بود که تعداد زیادی از ارتشی های سوریه را زیر چتر النصره با نام ارتش آزادی سوریه اعلام وجود کرد و درگیری مسلحانه در سوریه آغاز شد و بلا فاصله النصره با همه نفراتش به سوریه حمله ور شدند و بهانه این حمله نسل کشی اعل سنت در سوریه اعلام شد و مردم اهل سنت هم از النصره حمایت می کردند و فوج فوج تروریست به النصره اضافه می شد .

النصره به خاطر خیانت نیروی زمینی ارتش سوریه و اطلاعات استراتژیک فراوانی که فرماندهان خائن در اختیار النصره قرارداده بودند و حمله ارتش آزادی سوریه به نقاط حساس توانست در مدتی کوتاه خود را به اطراف دمشق برساند .

النصره که از سوی عربستان ،قطر ، امارات ، مصر حمایت مالی می شد با بزل و بخشش کردن دلاریهای نفتی میان مردم سوریه از محبوبیت خاصی برخوردار شدند .

همانگونه که گفته شد النصره خود را به حاشیه دمشق رسانده بود و بر اساس نقشه از پیش طراحی شده باید ازمحله زینبیه می گذشتند و خود را به مرکز دمشق میرساندن و اینگونه حکومت السد ساقط میشد و تمام شیعیان و علویون سوریه از دمه تیغ النصره گریزی نداشتند .

اما برای چه زینبیه را برای ورود به دمشق انتخاب کردند .

مرقد مطهره حضرت زینب کبری (س ) در محله سنی نشین زینبیه واقع شده است و النصره بر روی کمک اهالی سنی حساب ویژه ای کرده بود و حتم داشت با ساکنین زینبه خیلی زود به مرقد مطهر می رسند و آنرا نابود می کنند و روحیه شیعیان سوریه و شیعیان غرب آسیا را به شدت تضعیف خواهد کرد اما اهالی سنی زینبیه که ارادت خاصی به فرزند پیامبر داشتند به النصره کمک نکردند و لی در مقابل آنها هم قرار نگرفتند .

النصره حمله کرد برای اشغال زینبیه که با دیواری سخت مواجه شد و تلفات بسیاری داد و در حاشیه دمشق که به آن ریف دمشق هم می گویتد زمین گیر شد .

حافظ اسد یک نظامی بود و به همین خاطر خیلی زود ارتش سوربه را سازمان دهی کرد و به نیروی هوایی دستور داد که با تمام استعداد موجود به مواضع تروریست ها حمله کنند و نیروی هوایی توانست پیشروی داعش را در مناطق دیگر کند و برای اسد زمان بخرد .

واکنش کشورهای منطقه به حمله النصره به سوریه بسیار منزجر کننده بود ، محمد مرسی به تروریست ها لقب مجاهدین داد و به مردم سوریه قول داد که درآینده خیلی نزدیک حکومت اسد سقوط خواهد کرد .

ترکیه که باعث اصلی حمله به سوریه محسوب می شد همان حرف های مرسی را تکرار کرد.

عراق حمله تروریست هارا به سوریه محکوم کرد اما به خاطر درگیریهای داخلی نمی توانست اسد را همراهی کند و تمام کمکی که می توانست به سوریه کند بستن مرزهای غربی به عراق بر روی تروریست ها بود که خیلی باعث زحمت تروریست ها شد .

ایران تمام قد به حمایت از اسد و سوریه برخواست و توانست به کمک حزب الله لبنان و اعظام مدافعین حرم و تجهیزات و ادوات جبهه جنگ بر علیه اسد را تا حدی به توازن رساند ، روسیه که دمشق همواره برایش یک متحد استراتژیک محسوب می شود و به واسطه سوریه در مدیترانه حضور دارد از سوریه دفاع سیاسی کرد و تمام قطع نامه های شورای امنیت بر علیه اسد را وتو می کرد و مانع اجرای طرح پرواز ممنوع بر فراز خاک سوریه شد و با ارسال سامانه اس سیصد به سوریه مانع از حملات هوایی اسرائیل بر علیه سوریه شدند ، اسرائیل درآغازین روزهای حمله تروریست ها به سوریه به چند پادگان استراتژیک ارتش سوریه که در مسیر پیشروی النصره به سمت دمشق قرار داشتند حمله کرد و خسارات سنگینی به پادگان ها ارتش سوریه وارد کرده بود .

یکی از وقایع آن روزهای بسیار سخت و دلهره آور را با ناراحتی مضاعفی تلخ تر کرده بود خیانت حماس به دولت سوریه و شخص بشار اسد بود ، حماس که یک گروه معتدل سلفی است ولی با این حال تمایلات ضد شیعی دارند و معتقد هستند به محض فارغ شدن از جدال با اسرائیل و برپایی حکومت در فلسطین چون دیگر سلفیان بر علیه شیعه شمشیر خواهند کشید .

مقامات حماس ارتباط خیلی خوبی با مرسی سلفی داشتند و مرسی به آنها قول داده بود که خلا ایران و سوریه را برای حماس برطرف خواهد کرد در این بین امیر قطر هم قول مساعدت مالی به حماس داد و این گونه بود که حماس دفتر خود را در دمشق بست و شمشیر خود را بر گلوی شیعیان و علویان سوریه گذاشت و در یک جنایت هولناک ساکنین 3 روستا که اکثر آنها شیعه بودند را به بدترین شکل ممکن به شهادت رساند و تصاویر این کشتار وحشیانه را برای بشار اسد فرستادند .....

تصاویر بالا مربوط به فرماندهان ارشد تروریست های النصره ، ارتش آزاد و جیش البابیل است که توسط رزمندگان حزب الله لبنان و ارتش سوریه و شیعیان سوریه ، ایران ، افغانستان که به نیروهای مقاومت شناخته می شوند به هلاکت رسیده اند .