زمانی که لیست وزرای پیشنهادی روحانی به مجلس تقدیم شد نام یک نفر با دیگر نام ها هم خوانی نداشت و آن یک نفر رحمانی فضلی بود .

بزرگترین خصوصیت رحمانی فضلی ولایت مداری و عدم شرکت در فعالیت های مالی مرسوم بین مقامات نظام رواج داشته و دارد .

رحمانی فضلی با بالاترین رای از مجلس برای وزارت کشور رای اعتماد گرفت و مسئولیت اداره وزارت کشور را عهده دارد شد .

رحمانی فضلی که در ظاهر رغبتی به پذیرش این منصب نداشت ، اما خیلی زود دست به کار شد و تمام مدیران ولایت مدار و با کفایت وزارت کشور را  عزل کردند و بعد از آن یک به یک استان داران را هم عزل کردند و نفرات مورد نظر خود را به جای آنان منصوب کردند .

نفرات منتصب شده از سوی رحمانی شبهاتی را به وجود آورد که باتوجه به سابقه رحمانی فضلی توجه زیادی را به خود جلب نکرد .

سمت سوی فعالیت های فضلی دقیقا بر خلاف سبقه ای بود که مردم از او داشتند بی توجهی فظلی به مسئله حجاب و موضع گیری او در قبال برنامه های ناجا در جهت امنیت اخلاقی و برخورد با بی حجابان و غیر قانونی دانستن برخورد ناجا با بی حجابان و بی توجهی به ترویج استفاده از ماهواره و موضع منفعلانه وزارت کشور در این مورد باعث بهت و حیرت کسانی شد که او را می شناختند .

رحمانی فضلی در مقابل نگرانی های مراجع در مورد ترویج بی حجابی در جامعه ترتیب اثر نداد و در عین گستاخی جوابی به نامه ایشان نیز ندادند و همین مسئله باعث شد که رحمانی به مجلس احضار شود و نمایندگان به او بابت ترویج بی حجابی به او هشدار دهند و فضلی هم با دادن چند وعده سره خرمن که تا به حال به هیچ کدام از وعده هایش عمل نکرد و به ریش نمایندگان مجلس خندید .

رحمانی فضلی گام به گام از رهبری و ولایت مداری و ولایت مداران دور دور تر می شد و می شود . فضلی در این یک سال و نیمی که از انتصاب او به عنوان وزیر کشور می گذرد بارها بارها با سردار احمدی مقدم که یک ولایت مدار به تمام معنی است درگیر شد و سردار به هیچ کدام از انتظارات نابه جای او تن درنداد .

رحمانی فضلی که حالا همه می دانند او به ولایت و ولایت مداران پشت کرده است در آخرین شاهکار خود به استان داری ها و فرمانداری ها دستور داده است که با اصلاح طلبانی که می خواهند همایش برگزار کنند کمال همکاری را داشته باشند .

این کمال همکاری یعنی صدور مجوز آنی برای همایش ، در اختیار گذاشتن محل همایش به صورت رایگان ، تقبل تمام هزینه های تبلیغاتی اعم از ارسال SMS ، نصب بنر تامین امنیت همایش ، نقبل هزینه های پذیرایی مدعوین شرکت کننده و ...

همکاری فضلی با اصلاح طلبان دیگر موجبات تعجب هیچ کس را فراهم نمی کند اما اینکه تمام هزینه های همایش از بودجه استان داری یا فرمانداری تامین شود باعث اعتراض به فضلی است که او هیچ اهمیتی به این اعتراضات نمی دهد .

وزیر ولایت مدار دولت روحانی که فضلی باشد ، باید فاتحه آن دولت را خواند .

یا علی