سلام علیکم 

قبل از آنکه بخواهیم به تحولات سوریه در دو سال اخیر بپردازیم واجب است که بدانیم دولت یازدهم و شخص رئیس جمهور چه از ابتدای زمام داری  تا به امروز چه موضعی در قبال محور مقاومت داشته اند .

دولت یازدهم را می توان یکی از ضعیف ترین و منفعل ترین دولت های عصر حاضر به حساب آورد ، دولتی که همه وظایف خود را رها کرده و همه استعداد دولت خود را صرف مذاکرات هسته ای با غرب کرده است و همین مسئله به شدت به ساختار دولت در اجرای وظایفی که قانون اساسی بر عهده دولت گذاشته است ناکارآمد کرده است و نتیجه آن رکودی بی سابقه و نابودی بخش خصوصی فعال در تولید شده است .

با گذشت یک سال از عمر دولت یازدهم روحانی نتوانست به هیچ یک از دعده های کیلویی خود عمل کند و این مهم باعث نارضایتی مردم و ریزش شدید طرفداران دولت شده است و این مطلب را در استقبال های چند صد نفری مردم از روحانی در سفرهای استانی میتوان دریافت .

روحانی تنها راه خروج از باتلاق نارضایتی مردم را به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای می دانست  ، البته این تنها راه پیش روی دولت نبود و اگر روحانی مطیع ولی امر مسلمین امام خامنه ای بود با در دست گرفتن اقتصاد مقاومتی میتوانست اعتبار از دست رفته خود را باز پس بگیرد امری که تا به امروز موفق به انجامش نشده است و همچنان مردم به روحانی و دولتش بی اعتماد هستند .

روحانی برای به نتیجه رساندن مذاکرات باید رضایت طرف اصلی یعنی آمریکا را کسب می کرد و این مهم فراهم نمی شد مگر هم سویی با سیاست های آمریکا در منطقه اما ظریف می دانست که چنین اختیاری ندارد که بتواند بر خلاف اهداف انقلاب و آرمان های مردم حرکت کند و مدافع منافع آمریکا شود و این مطلب را آمریکایی ها هم می دانستند که چنین خواسته ای غیر ممکن است پس به دولت ایران دیکته کردند که دولت روحانی به هیچ وجه نباید حامی محور مقاومت باشد و اگر از سوی دولت ایران به رزمندگان محور مقاومت و یا کشور های مطبوع آنان کمکی کند توافق با آمریکا محال ممکن خواهد و این یعنی نابودی روحانی  در عرصه سیاست و بی آبرویی بیشتر نزد مردم کشور که البته بی آبرو شدن در نظر مردمی که روحانی آنان را با تفاخر تمام می نگرد برای او اهمیتی نداشت ، ندارد و نخواهد داشت .

بیش از دو سال است که روحانی به عنوان رئیس جمهور وارد ساختمان پاستور شده است و در این مدت تحولاتی فراوانی در جبهه حق علیه باطل در عراق ، سوریه و یمن رخ داده اما دولت ایران کمترین توجهی به این تحولات نداشته و ندارد و از کنار خیلی از جنایت های ایادی قلاده به گردن آمریکا در منطقه گذشته است  و دستگاه دیپلماسی کشور خیلی همت کند جنایت رخ داده را محکوم می کند آن هم در لفافه .

اوج خوش خدمتی دولت یازدهم به غربی ها زمانی اتفاق افتاد که شمشیر رزمندگان مقاومت در عراق زیر گلوی داعش قرار داشت و تا نابودی تروریست های تکفیری راه زیادی نمانده بود و بیشتر سران سعودی و اماراتی و چچنی داعش کشور عراق را ترک کرده بودند و به ترکیه گریخته بودند .

اکثر کارشناسان معتقد بودند که داعش نفس های آخر خود را در عراق می کشد که در عرض یک روز ورق برگشت ، مصاحبه یونسی ملعون با شبکه المیادین لبنان و انتشار مصاحبه فوق در تمام خبرگذاری ها و تلکس های خبری مطرح جهان باعث تغییر معادلات منطقه ای شد .

یونسی در مصاحبه با المیادین گفته بود ایران به عراق کمک میکند چون عراق را بخشی از خاک خود می داند چراکه عراق چندین هزار سال بخشی از کشور ایران بوده است و همین شیطنت برنامه ریزی شده باعث شد رگ حماقت اعراب عراقی باد کند و بسیج مردمی عراق را از خط مقدم مبارزه با داعش دور کنند و فرماندهان ایرانی که به کمک مردم عراق آمده بودند را از عراق اخراج کردند و با اعلام یک هفته آتش بس خون تازه ای به رگ های تکفیری ها دمیده شد .

با گذشت یک سال از این خیانت بزرگ به جبهه مقاومت دستگاه دیپلماسی هیچ موضعی در این باره اتخاذ نکرد و رئیس دستگاه قضا نیز مانع از محاکمه یونسی در دادگاه ویژه روحانیت شد و این گونه عامل این خیانت به جایگاه خود بازگشت بدون کوچکترین مشکلی .

این حرکت دولت یازدهم نشان دهنده آن است که اگر ایران در صف مقابله با داعش قرار دارد به خاطر اصول نظام و انقلاب اسلامی است و دولت در این عرصه گوش به فرمان آمریکا است .

از دیگر خیانت هایی  که روحانی و دولتش به آن تن دادند می توان به سکوت دولت و دستگاه دیپلماسی در قبال جنایات متحدین آمریکا در منطقه است . 

شاید در نگاه اول سکوت دولت در برابر جنایات متحدین آمریکا در منطقه آنچنان مهم جلوه نکند اما این سکوت باعث شده که ابهت و عظمت ایران در برابر قلاده به گردنان آمریکا از بین برود . 

از جمله این کشورها می توان به عربستان اشاره کرد که راهبردی ترین متحد آمریکا است ، سکوت دستگاه دیپلماسی در برابر عربستان باعث جسور شدن این کشور شده است . کشوری که تا 2 سال پیش در برابر ایران دست به سینه بود به کرات برای ایران خط نشان می کشد که چنین می کنیم و چنان می کنیم .

سکوت دولت در برابر فتنه انگیزی عربستان در عراق و سوریه یعنی حمایت از بزرگترین دشمن محور مقاومت در منطقه .

ادامه دارد