بسم الله الرحمن الرحیم

  تجزیه خاورمیانه . بخش دوازدهم . حماسه نا تمام تکریت 

 سلام علیکم ؛

نیروهای بسیج عراق از حزب الله گرفته تا بدری ها و صائبی ها و ... روحیه خیلی بالایی داشتند چراکه در گودی که درگیر می شدند پوزه تروریست ها را به خاک می مالیدن .

بازپس گیری آمرلی ونجات ابر مبارزهای شیعه آمرلی و شکست سنگین داعش نیروهای بسیج را به خود باوری رسانده بود و شیعیان عراق دریافته بودند که با اتحاد میان ایشان هیچ ارتشی قدرت شکستن دادنشان را ندارد چرا که شیعیان بسیجی به عشق شهادت و دیدار سید الشهدا پای درمیدان میگذارند و با توکل به خدا و مدد ائمه اطهار و همیت از جان گذشتگی شیعیان هیچ سدی یارای مقابله با این سیل عظیم را نداشت .

جرف الصخر آزاد شده بود و استان های بغداد ، نجف و کربلا از حجوم داعش در امان بود ، آمرلی هم که آزاد شده بود و برای کنترل عشایر اهل سنت نیروهای مبارز آمرلی به تجهیزات و ادوات سبک و نیمه سنگین مجهز شده بودند و دیگر خطری آمرلی را تهدید نمی کرد .

هدف بعدی ارتش عراق و نیرو های مردمی آزاد سازی شمال استان صلاح الدین بود .

صلاح الدین استان مرکزی کشور عراق بود که در اختیار داعش قرار داشت و از این استان تروریست ها به تمام مناطق درگیری مسلط بودند بزرگترین شهر صلاح الدین سامرا بود که در اختیار نیروهای مقاومت قرار داشت .

نیروهای ارتش و بسیج عراق برای به پاک سازی استان صلاح الدین باید مرکز این استان  تکریت را از داعش بازپس بگیرند و از این رهرو استان صلاح الدین را از وجود تروریست ها و بحثی ها پاک کنند .

تکریت 

تکریت مرکز استان صلاح الدین . زادگاه صدام عبدل المجید تکریتی ملقب به صدام حسین بود .

تکریت در اواخر خرداد 93 بدون مقاومت و خونریرزی تصرف شد ، عمده نیروهایی که اختیار این شهر را بر عهده داشتند بحثی های وفادار به صدام بودند و شهر تکریت برای آنان از ارزشی بالا برخوردار بود .

برای آزاد سازی استان صلاح الدین جلسه محرمانه بین 4 نفر برکذار شد .

حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس 

هادی عامری فرمانده سپاه بدر 

جمال الجعفر معروف به مهندس ابو مهدی ( ایشون یکی از ارداتمندان امام خامنه ای هستند و در زمان ریاست جمهوری حضرت آقا مراودات فراوانی با ایشان داشتند . مهندس ابو مهدی توانسته بود که سفارت خانه های آمریکا و فرانسه را در خاک کویت منهدم کند ) مهندس ابو مهدی معاون فرمانده کل نیروهای بسیجی یا مردمی است که از سوی فالح الفیاض اختیار تام دارد . 

نفر آخر هم مرد روزهای سخت ویار وفدار حاج قاسم سلیمانی الخز علی  فرمانده نیروهای صائب الحق است .

در این جلسه بر اساس اطلاعاتی که توسط عومل نفوذی و پهباد های سپاه قدس به دست آمده بود طرح حمله به صلاح الدین بر روی نقشه آمد .

ورود نیروهای مردمی و ارتش عراق از 8 اسفند ماه 93 آغاز شد . آزاد سازی استان صلاح الدین از سه محور آغاز شد .

محور اول هادی عامری او باید اختیار محور مواصلاتی بین تکریت به دیاله را در اختیار گرفته تا ارتباط بین دیاله با تکریت مسدود میکرد ، با مسدود کردن این محور تروریست هایی که در بیابان های الرمادی حضور داشتند نمی توانستند خود را به تکریت برسانند و محاصره تکریت کامل می شد .

عامری تعدادی از افراد خود را مسئول حفاظت از محور مواصلاتی کرد و باقی نیرو هایش به سمت تکریت حرکت کرد .

مهندس ابو مهدی با هدایت نیروهای شیعه بسیجی خود روستاهای در اختبار تروریست هارا یکی پس از دیگری از وچود داعش پاکسازی میکرد و با سرعت باور نکردنی به سوی تکریت در حرکت بود .

سردار سلیمانی در کنار الخزعلی تمام روستاهای و شهرهای کوچگ استان صلاح الدین را پاک سازی میکردند و به سوی تکریت در حرکت بودند . 

خیلی از تروریست هایی که در روستاها مستقر بودند به محض آنکه می فهمیدند که فرماندهی نیرو های عراقی را سردار سلیمانی و الخزعلی بر عهده دارد یا فرار میکردند ویا بدون مقاومت تسلیم میشدند .

سردار سلیمانی و افراد صائب الحق یک روز زودتر از برنامه به اطراف تکریت رسیدند و به برسی اوضاع پرداختند .

همان گونه که عرض کردم اکثر قریب به اتفاق نیروهای داخل تکریت را بحثی ها تشکیل میدادند و این مسئله کار را برای رزمندگان شیعه بسیار سخت میکرد چراکه بحثی ها در زمان صدام لعین آموزشهای نظامی فراوانی دیده بودند و سابقه هشت سال جنگ با ایران بر تجارب آنان اضافه کرده بود .

تکریت به یک دژقیر قابل نفوذ تبدیل شده بود ، به گفته سردار قاسم سلیمانی تکریت را مثل خرمشهر غیر قابل نفوذ کرده بودند اما حاج قاسم سلیمانی مرد روزهای سخت است .

سردار از نیروی هوایی ایران کمک گرفت تا با ریختن بمب هایشان و شلیک موشک های ضد سنگر شکن معبری برای ورود نیروهای به داخل تکریت باز کنند واز سویی دیگر از توپخانه عراق خواست تا با همه توان تکریت را گولوله باران کند .

نیروهای مردمی به داخل تکریت راه پیدا کردند ، اوضاع جنگ در تکریت بسیار متفاوت از شهرهای دیگربود ، شهر پر از موانع انفجاری قدرتمند بود ، نبرد در تکریت نبردی سنگین بود و در اکثر اوقات جنگ های تن به تن رخ میداد .

صابرین سپاه قدس به همراه صابرین صائب اهل الحق توانستند دشمن را دور بزنند و از پشت به آنها حمله کنند و همین باعث شد که داعش از مرکز شهر عقب نشینی کند .

ساختمان های اداری و دولتی اکثرا در تصرف بسیجیان بود اما به خاطر وجود تک تیراندازها تمام ساختمان های بلند را پاکسازی کردند و توانستند نزدیک به 20 نفر تک تیر انداز را به اسارت بگیرند .

نیروهای تحت امر سردار در مدت 11 روز تمام استان صلاح الدین را از داعش بازپس بگیرند و این مورد به افتخارات بی شمار سردار خواهد افزود .

البغدادی می دانست که تصرف تکریت دومین شهر بزرگ در اختیار داعش یعنی باز پس گیری موصل در کمتر از 10 روز به همین خاطر بود که  البغدادی به تروریست ها گفت که دیشب رسول اکرم به خوابم آمد و از من خواستند که به  شما مجاهدین بگویم رزم جامه از تن خارج کنید و ریشتون هم بتراشید و در میان مردم موصل را ترک کنید .

21 اسفند 93 روز غلبه تزویر و ریا بر معرفت و شعور .

باز پس گیری موصول از تروریست ها یعنی مرگ داعش آن هم  قبل از رسیدن به اهداف تایین شده  ، فرصت زیادی نداشتند باید از همه عوامل خود برای فشار بر دولت استفاده میکردند تا عبادی دستور بازگشت شیعیان را بدهد ، سخنان سردار سلیمانی  هم نتوانست تصمیم العبادی را تغییر دهد .

اما چه شد ؟

آمریکایی ها هرچه داشتند به کار گرفتند ، یانکی ها می دانستند که این ایران است که در مقاومت مردم عراق حرف اول را میزند پس باید در وحله اول مقامات عراقی ، اهل سنت عراق و در آخر رزمندگان شیعه را نسبت به ایران بدبین کرد .

همانگونه که میدانیم از زمانی که روحانی و کابینه اش با آمریکا ارتباط برقرار کرده اند و متاسفانه بله قربان گوی یانکی ها شده اند بعید نیست که مصاحبه یونسی با المیادین به دستور آمریکایی ها انجام شده باشد این سوءظن در حالی افزایش پیدا می کند که روحانی هرگز از مقامات عراقی و مردم عراق عذر خواهی نکرد و حتی در مقام توجیح وارد نشد و هم کاسه های جناب روحانی برادران لاریجانی نه یونسی را محاکمه کردند و نه در مجلس فتنه انگیزی او مورد برسی قرارگرفت .

حرکت اول را جناب روحانی به خوبی انجام داد 

حرکت دوم را شورای شیوخ استان صلاح الدین انجام داد و گفتند به خاطر وجود کاخ های متعدد در تکریت احتمال سرقت ایرانی از کاخ صدام ، کاخ الدوری ، کاخ دختر صدام و ... وجود دارد و ایرانیان اهل سنت تکریتی را به خاطر همشهری بودن با صدام به گلوله خواهد بست ، شیوخ از مردم خواستند به خیابان ها بیایند و بر علیه ایران و ایرانی شعار بدهند .

حرکت سوم را پارلمان عراق انجام داد و العبادی را که از ابتدا اعتقادی به همکاری با ایرانیان نداشت وادار کردند ایرانیان را از خاک عراق بیرون کنند .

حرکت چهارم را عربستان انجام داد و به واسطه عواملی که در عراق داشت مردم سنی را در اکثر شهرها وادار به راهپیمایی بر علیه ایران کردند .

حرکت پنجم را هم یانکی ها انجام دادند و متعهد شدند که جای ایران را برای عراق پر کند و امکانات و عدوات نظامی پیشرفته برای عراق ارسال کند و سلاح های خریداری شده عراقی هارا تحویل دهد .

العبادی ساده لوح و هالو مسلک به امید تحویل گرفتن سلاح های خریداری شده و انعقاد قرار داد جدید به واشنگتون رفتند و در سه روز اقامت آنها در واتشنگتن نه اوباما دیدار کردند ونه با جان کری دست از پادراز تر با گوشهای بلند به عراق بازگشتند .

جناب دکتر روحانی در برابر تک تک شهدا شیعه در عراق مسئول هستی .