بسم الله الرحمن الرحیم 

تجزیه خاور میانه بخش پنجم ؛

سلام علیکم ؛

داعش پس از آنکه در 30 کیلومتری عراق زمین گیر شد و رشادت شیر مردان شیعه آنان را وادار به عقب نشینی کرد ، تعداد کمی از نیروهای خود را به سمت سامرا فرستاد و حتم داشتند که در سامرا به مشکلی بر نخواهند خورد و با نابود کردن حرم امام علی النقی و امام حسن عسکری علیه السلام انتقام سختی از شیعیان کل جهان خواهند گرفت ، اما مدافعین حرم آنچنان بر ارازل تکفیری کوبیدند که نفرات خیلی خیلی کمی توانستند از کمین مدافعین حرم زنده خارج شوند اما داعش در یک محور دیگر نیز تلافات فراوانی داد و زبده ترین افراد خود را که زیرنظر رنجرهای آمریکایی در خاک ترکیه آموزش دیده بودند را به صورت مخفیانه به سوی کمپ لیبرتی فرستاد تا آنها بتوانند از حلقه های امنیتی کمپ لیبرتی بگذرند و منافقینی که از اردوگاه اشرف به این کمپ فرستاده شده بودند را آزاد کنند و از جنوب به سمت بغداد یورش ببرند .

نیروهای اطلاعاتی سپاه قدس پیشبینی این حرکت داعش را کرده بودند و با اختیار تامی که از نوری مالکی دریافت کرده بودند به صورت مخفیانه محافظین ارتشی اردوگاه لیبرتی را با مبارزین شیعه تعویض کردند و افراد ارتش عراق در یکی از پادگان های اطراف بغداد قرتطینه کردند تا به داعش اطلاعاتی ندهند .

طارق هاشمی قبل از متواری شدن افراد مورد اطمینان خود را به کمپ لیبرتی فرستاد تا با داعش همکاری کنند و منافقین را مسلح کرده و به سمت عراق حمله کنند ، سایت لیبرتی بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاورمیانه و دومین پایگاه بزرگ در آسیا است و به گونه ای طراحی شده که نفوذ به آن بسیار مشکل است و در صورت تصاحب آن توسط داعش تبدیل می شد به سنگری غیر قابل نفوذ در چند قدمی بغداد .

نیرو های داعش در نیمه های شب به کمپ حمله کردند و با آتش سنگین مبارزین شیعه روبرو شدند و تلفات سنگینی دادند از 300 نفری که داعش برای تسخیر لیبرتی فرستاده بود به زحمت 40 نفر بازگشتند و نزدیک به ده نفر از تروریست ها اسیر شدند و در اطلاعاتی که از اسرا به دست آمده بود آمریکایی ها نقشه یکی از زاغه های مهمات مخفی خود را در اختیار داعش قرار داده بود .

طبق نظر کارشناسان نظامی در لیبرتی حداقل 10 ذاغه مهمات مخفی وجود دارد که به هیچ وجه امکان کشف آنان وجود ندارد و بی شک آمریکا نقشه زاغه های بعدی را هم در اختیار داعش قرار میداد و این اتفاقی وحشتناک برای عراق بود .

داعش از در سه محور متفاوت با شیعیان دگیر شده بودند و در هر سه درگیری ضربات غیر قابل جبرانی خورده بودند و فرماندهان نظامی داعش که از بعثی های باسابقه بودند تحت فرماندهی سرلشگر عزت ابراهیم الدوری معاون صدام و یکی از بهترین استراتژیست ها نظامی دنیا که حکم دست راست صدام را داشت ، نقشه حمله مجدد به سامرا را طرح ریزی کردند و تمام امکانات نظامی و لجستیکی داعش را به کار گرفتند تا سامرا را اشغال کرده و حرمین شریفین را منهدم کنند .

حمله مجدد تروریست ها به سامرا اولین رویارویی سردار قاسم سلیمانی فرمانده میدانی شیعیان با ابراهیم الدوری محسوب می شد که با تدبیر سردار سلیمانی الدوری متحمل شکست سختی از سردار و نیروهایش شد .

سردار سلیمانی با پایگاه شکاری سپاه پاسداران که در شیراز مستقر است هماهنگی های لازم را برای پشتیبانی هوایی از نیرو هایش به عمل آورده بود و جنگنده بمب افکن های سوخو 25 آماده دستور سردار سلیمانی بودند و سردار سلیمانی با استفاده به موقع پشتیبانی هوایی توانست تلفات سنگینی به داعش تحمیل کند و نیرو های داعش را از هم جدا کرده و در کمین شیرمردان دلاورشیعه گرفتار کند ، متاسفانه یکی از سوخو های سپاه مورد هدف قرار گرفت و خلبان آن به شهادت رسید .

عزت ابراهیم الدوری یک بار دیگر به سامرا حمله کرد اما بازهم با تلفات شدیدی روبرو شد .

بعد از شکست مجدد داعش بود که آوازه سردار سلیمانی به خارج از مرز های خاور میانه هم رسید و سردار سلیمانی در عرصه بین المللی شناخته شد .

 

 عزت ابراهیم الدوری چندی پیش توسط نیروهای هادی عامری و کمک اطلاعاتی  ایران به درک واصل شد .