بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم ؛

خیانت خالد مشعل به عنوان رهبر جنبش حماس به ابزاری تبلیغاتی در دست جبهه استکبار و سگان قلاده به گردن آنان ترکیه ، اردن ،مصر ، قطر و عربستان تبدیل شده بود ، افراد زیادی از ایران و سوریه و لبنان با مسئولین حماس رایزنی کردند اما یاسین به گوش خر می خواندن و خالد مشعل به هیچ وجه زیر بار خروج نیروهایش از سوریه نمی رفت و جنگ با بشار اسد را جهادی هم پایه مبارزه با اسرائیل قرار می داد .

ترکیه از شمال سوریه و اردن از جنوب سوریه تروریست هارا آموزش می دادند و مسلح می کردند و به سوریه گسیل می داشتند و در سوریه همه چیز بر وفق مراد اسرائیل آمریکا و ترکیه پیش می رفت .

بشار اسد با مقامات کردستان سوریه جلسه ای برگذار کرد و کردستان سوریه را به منطقه خود مختار تبدیل کرد و اینگونه کردهای سوریه اتحاد خود را با بشار اسد اعلام کردند و نیرو های پیش مرگه کردستان سوریه در مرزهای اقلیم خود مستقر شدند و اجازه نفوذ آزادانه ترکیه را گرفتند و از جبهه جنوب نیز به علت کوهستانی بودن مناطق جنوبی اقلیم ضربات سنگینی بر بدنه القاعده یا النصره وارد کردند .

تدبیر جناب بشار اسد باعث شد که تروریست ها نیاز بیشتری به مرزهای غربی عراق داشته باشند ، عربستان ، اردن ، ترکیه ، قطر و امارات به دولت نوری مالکی پیشنهادات وسوسه انگیزی دادند اما نوری مالکی به عنوان یک انسان آزاده دست رد به سینه حامیان تروریست زد و تشویق به تهدید تبدیل شد اما بازهم نوری مالکی ریز بار حرف زور نرفت .

همان گونه که عرض شد حامیان تروریست از اوضاع سوریه خرسند و راضی بودند و بهانه ای هم برای یورش تروریست ها به عراق داشتند .

طارق هاشمی معاون رئیس جمهور عراق وظیفه داشت که بحثی های اخراجی و فرماندهان ارتش عراق را که به حزب بعث همچنان وفادار بودند سازماندهی کرده و مامور برقراری ارتباط میان بعثی ها با داعش شود تا به هماهنگی کاملی برسند .

عوامل نفوذی سپاه قدس با زیر نظر گرفتن طارق هاشمی مدارک فراوانی بر علیه او در اختیار نوری مالکی قرار دادند که متاسفانه واکنش دیر هنگام نوری مالکی در مورد طارق هاشمی و خیانت چندین چند باره مقامات اقلیم کردستان طارق هاشمی بعد از اقامتی یک هفته ای در اقلیمو هماهنگی آخر بین داعش و بعثی ها به ترکیه گریخت .

طارق هاشمی یکی از اعضای با نفوذ اعراب متعصب سنی و وهابی محسوب می شد که خیانت او باعث سرشکستگی و انزوای بیشتر نمایندگان اهل سنت در پارلمان عراق شد .

نوری مالکی اشتباهی بزرگی را مرتکب شد و آن تفکیک شیعه و سنی در  ارتش عراق و استقرار نیروهای سنی در استان های سنی نشین و شعیان در استان های شیعه نشین و این اشتباه راه را برای خیانت ارتش هموار کرد .

علی بغدان شیعه مذهب فرمانده نیروی زمینی ارتش عراق بود ، علی بغدان نامی شناخته شده برای فرماندهانی است که در دفاع مقدس شرکت داشتند با این که او شیعه بود اما به شدت متمایل به حزب بعث بود و علاقه وافری به صدام داشت و در اکثرماموریت ها محوله موفق بود .

شیعه بودن علی بغدان باعث فریب نوری مالکی شد و نوری مالکی او را در پست فرمانده نیروی زمین عراق ابقا کرد .

علی بغدان به تمامی فرماندهان تحت امرش دستور داده بود که به هیچ وجه در زمان یورش داعش به عراق اقدام به مقابله با داعش نکرده و به سرعت عقب نشینی کنند .

اقلیم کردستان هم به واسطه سفر مخفیانه جان کری به اربیل با داعش و خائنین ارتش هماهنگ شده بود و در ازای خیانت به دولت مرکزی و فراری دادن خائنین شهر موصل را به عنوان اجرت خیانت و نامردی خود دریافت می کردند .

داعش در ساعت 10 شب بیستم خرداد با تعداد 1300 نفر از ترکیه وارد عراق شدند و تنها 1300 نفر .

این که داعش توانست تنها با 1300 نفر تروریست بیش از نیمی از عراق را اشغال کند برای دولت مرکزی خیلی خیلی گران آمد .

تروریست ها به اولین نیرو های ارتشی که برخورد کردند عده زیادی ار اعضای ارتش به آنان اضافه شدند و مابقی هم عقب نشینی کردن و یا راه را برای تروریست ها باز کردند و کنار کشیدند ، تروریست ها با اضافه شدن ارتشی های عراق به 5 هزار نفر افزایش پیدا کردند و هنگام پیش روی به موصل به هر روستا و شهری که می رسیدند اهل سنت به استقبال می رفتند و عده زیادی از جوانان اهل سنت به صف داعش می پیوستند .

داعش تعداد زیادی از پادگان ها و مراکز نظامی و آموزشی را بدون کمترین هزینه ای اشغال کردند و با استفاده از تسلیحات به دست آمده اقدام به مسلح کردن داوطلبین می کردند .

داعش بدون کوچکترین مقاومتی موصل را اشغال کردند و در کمتر از 24 ساعت نیرو های خود را از موصل خارج کرده و شهر را در اختیار مقامات اقلیم کردستان قرار دادند و به طرف بغداد به راه افتادند .

در 30 کیلومتری شمال بغداد تروریست ها که تعدادشان به چند ده هزار نفر افزایش پیدا گرده بود به صخره ای سخت برخورد کردند و زمین گیر شدند ، یک تیپ از بهترین رزمندگان ورزیده و دلاور شیعه که از سپاه بدر به آنجا اعزام شده بودند و تحت رهبری سردار سلیمانی و هادی عامری تروریست ها زمین گیر کردند و اجازه پیشروی به آنان ندادند و تلفات سنگینی به بدنه داعش وارد کردند و تروریست هارا وادار به عقب نشینی کردند .

اما داعش قبل از آنکه به سد محکم رزمندگان سپاه بدر برخورد کند به دو دسته تقسیم شده بودند یکی برای اشغال بغداد و دسته دیگر برای اشغال سامرا .

ارتش عراق چنان آشفته شده بود که حتی لشکر های شیعه هم نمی توانستند کاری کنند و بدون تحرک شاهد پیشروی داعش بودند .

به تدبیر حاج قاسم سلیمانی عده زیادی از نفرات سپاه بدر در پوشش ارتش عراق و تحت فرماندهی هادی عامری و سردار سلیمانی به سامرا رفتند و در اطراف حرم مطهر موضع گرفتند و به انتظار تکفیری ها نشستند .

داعش با همکاری پلیس سامرا در کمتر از چند ساعت همه سامرا را اشغال کردند و برای تخریب حرم امام حسن عسگری و امام علی نقی علیه السلام مهیا شدند و به سوی حرمین شریفین حرکت کردند اما شیر رزمنده های ایرانی و عراقی چنان تلافاتی بر داعش وارد کردند که باعث تضعیف روحیه داعش شدند چرا که داعش در این مدت اندک 2 بار از شیعیان شکست سختی خورده بودند و.....